Reference

1.4.21 Marie a Veronika Pechovi

"Běh HODY HODY run, který jsme si s dcerou opravdu užily."

Marie a Veronika Pechovi

Dobrý den,

dnes jsme měly s dcerou v plánu odběhnout v poledne Hody run a ráno nám přišla Vaše krásná trička, neodolaly jsme a vzaly jsme si je na běh. Jsou nádherná! Moc děkujeme a rovnou přišly i medaile, za které také děkujeme. Jelikož se jednalo o velikonoční běh řádně jsme se tomu vybarvily i my. ???? Moc se těšíme i na medaile s lištičkou....kterou dcera netrpělivě vyhlíží. Posílám fotky z dnešního krásného dne a běhu.
Krásný zbytek dne Marie a Veronika

----------------------------------------------------------------------

Je mne 58 let a jmenuji se Marie, pečuji o mentálně postiženou dceru Veroniku, které je 37 let. Když jí bylo 7 let, diagnostikovali jí středně těžkou mentální retardaci. Bylo mi řečeno, že bych měla dát dceru do ústavu, což jsem odmítla. Stále se doma učíme, tvoříme různé dekorace, které potom rozdáváme v rodině a příbuzným. Jelikož má dcera problém s váhou (moc ráda jí) tak spolu chodíme na procházky do lesů s našimi psími parťáky. Když dcera navštěvovala sdružení občanů Exodus, připravovala jsem pro hendikepované lidičky sportovní akce, kde Veroniku začalo běhání bavit. Před pár lety jsme se zúčastnily několika závodů. Pro dceru je to zajímavé tím, že po doběhnutí do cíle získá vytouženou medaili a cítí se jako vítěz. Pro mne je to "vypnutí" a zároveň se nabíjím novou energií.

1.4.21 Potěš koště! Vojtech Kassay

"Život je pohyb a pohyb je život."

Potěš koště! Vojtech Kassay

Virtuální běh: 20.3.2021 km 00:28:04

Určitě mi dáte za pravdu, že koště je nástroj, který používáme téměř denně u nás doma a na mnoha místech práce. Pro nás je nezbytným pomocníkem, hlavně při úklidu. Ve středověku považovali koště za dopravní prostředek pro čarodějnice, čarodějnice nebo čarodějnice. První známý výrok o úspěšném letu čarodějnice na koštěti pochází z roku 1453 od muže Guillaume Edelina. Tento fenomén však nebyl nikdy prokázán. Nejsme daleko od čarodějnic. Tady a od nás přichází ze slabé chvíle poznámka, jedna stará čarodějka nebo čarodějka je hnusná. Někdy to padne na margo tchýni. Čarodějnice v naší myšlence mají špičatý nos, velký černý klobouk a strašidelné šaty. Mohou létat na starém koštěti vyrobeném z tenkých březových větví a na špičce koštěti sedí černá kočka orientovaná směr letu. Takhle je dnes vidíme v pohádkových knihách nebo filmech. Například Dívka na košík, Chata na zbytku chodidla, Harry Potter a podobně. Většinou, nepříliš atraktivním názvem to byli léčitelé nebo koření. Při zpracování některých neznámých bylin se jim podařilo objevit i další účinky, konkrétně terapeutické. Často šlo o halucinogenní vlivy. Nebyla výjimkou, že si od nich občas dopřáli, jen tak pro zábavu nebo odpočinek. No... když teď vypneme naši fantazii, tak budete mít jasno, jak čarodějnice ′′ lítají ′′ na svých košťatach. Proto věnujme trochu fantazie virtuálnímu běžci ′′ POTĚ KOŠTĚ ", kterou zahájí EVENT media s.r.o., Praha. Připravili virtuální běh na profesionální úrovni, s perfektním organizačním týmem. Paní, paní. Jirsáková Kateřina byla moc hodná a pomohla mi se zaregistrovat a s veškerými pokyny k závodu Takto by měl vypadat seriózní přístup a pomoc běžcům na klasické nebo virtuální běhy. Virtuální běh potrvá do 30.4.2021 a je určen především pro radost, potěšení a úsměv na čarodějnictví, které kdysi vládlo světu. Dnes za krásného slunečného počasí s číslem 299 jsem si zaběhla virtuální běh ′′ POTĚ KOŠTĚ ". Má to hezké jméno a zasmála jsem se i čarodějnictví. Užila jsem si běh v krásné přírodě lesoparku Košice Furča. Lebo....

Vojtech Kassay - Člen MARAS teamu